Nowoczesne okulary damskie muszą odznaczać się trwałością i precyzją wykonania. Kobiety kochają ozdoby, nieoczywiste łączenie wzorów oraz wyrazistą kolorystykę. Każda modna pani chce iść z duchem czasu, lecz jednocześnie wyróżniać się z tłumu. Okulary Prada damskie zdecydowanie dają taką możliwość. Niezależnie od tego, czy są to typowe okulary korekcyjne, czy też praktyczny gadżet na ostre słońce, akcesoria od Prady zawsze odznaczają się nienaganną prezencją. Projektanci światowej sławy nie tworzą okularów bez charakteru, które tylko miałyby spełniać podstawowe funkcje. Każda para okularów Prada to odrębna historia i niepowtarzalny design.

Nowy wymiar okularów korekcyjnych

Jeszcze do niedawna okulary korekcyjne kojarzyły się z przymusem i niezbyt wyszukanym zdobnictwem

Jeszcze do niedawna okulary korekcyjne kojarzyły się z przymusem i niezbyt wyszukanym zdobnictwem. Okulary tego typu miały być praktyczne, a walory wizualne nie były aż tak ważne. Dlatego też wiele osób nie chciało ich nosić. Teraz noszone są z prawdziwą przyjemnością i dumą. Okulary Prada damskie do korygowania wad wzroku są dyskretne i często wykorzystują bardzo subtelne formy. Projektanci chętnie operują złotem i szlachetnymi brązami, przełamując stereotyp, że okulary korekcyjne muszą być koniecznie czarne, i w grubych nieefektownych oprawkach. Np. model VPR 62U jest elegancki a jednocześnie nienarzucający się. Praktycznie wygląda się w nim tak, jakby w ogóle nie miało się okularów. Duże szkła w kształcie kocich oczu są ubrane w bardzo cieniutkie ramki występujące wyłącznie w górnej części. Cienkie są również złote nauszniki z emblematem firmy. Okulary tego typu świetnie nadają się dla pań ze słabym wzrokiem, a dodatkowo odznaczają się subtelną klasą. Jak wszystkie produkty od Prady, także i ten został harmonijnie skomponowany i przygotowany z najwyższą starannością.

Nowoczesne okulary damskie muszą odznaczać się trwałością i precyzją wykonania

Okulary Prada damskie przeciwsłoneczne

W okularach przeciwsłonecznych można bardziej puścić wodze fantazji i postawić na zaskakujące kompozycje. Przykładem tego są okulary Prada PR 15YS 2AU05Q, których oprawki pod względem kolorystyki przypominają skorupę żółwia. Zastosowano tu ciekawy trik, ponieważ owalne szkła oprawiono w kanciaste ramki. Cechą charakterystyczną tego modelu są też pogrubiane zauszniki. Interesujące są także m.in. okulary przeciwsłoneczne damskie Prada PR 10YS 01X1I0 Astral Crystal. To prostokątne ciemne szkła w przepięknych jasnoniebieskich oprawkach. Okulary tego rodzaju są naprawdę unikatowe. Prezentują się bardzo futurystycznie i są przeznaczone dla kobiet, które zawsze chcą być na czasie.