Ludzki wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów. Pozwala nam sprawnie funkcjonować w świecie zewnętrznym i z innymi ludźmi. Dzięki niemu możemy pracować i korzystać z życia. Dlatego warto o niego dbać, a kiedy czujemy, że coś się dzieje nie tak, natychmiast zgłosić się po pomoc do specjalisty. Jak jeszcze można dbać o oczy i jakie okulary korekcyjne wybrać w razie ewentualnej wady wzroku?

Zadbaj o swoją dietę i styl życia!

Aby wzrok był jak najdłużej zdrowy i silny, warto pamiętać o ważnych kryteriach dotyczących stylu życia:

  • odpowiednia dieta – aby nasze oczy jak najlepiej funkcjonowały warto zadbać o dietę bogatą w witaminę C, witaminę E oraz beta karoteny. Znajdziemy je w takich produktach jak: papryka, brokuły, szpinak, kiwi, marchew i orzechy. Ważne są też kwasy omega 3 oraz 6 zawarte w rybach, nasionach chia czy siemieniu lnianym. Można też zadbać o dostarczenie sobie właściwej ilości minerałów: selenu, cynku i manganu.
  • dobre oświetlenie – podczas pracy, nauki czy czytania należy pamiętać, aby zawsze zadbać o odpowiednie oświetlenie. Nie ma bowiem nic gorszego dla Twoich oczu niż wytężanie wzroku w ciemnościach.
  • ogranicz czas przed ekranami – telefon, tablet, laptop, a może komputer? Zbyt długie narażanie oczu na kontakt z tymi ekranami nie wnosi nic pozytywnego dla Twojego wzroku. Jeśli nie możesz choć częściowo z tego zrezygnować, pamiętaj o robieniu częstych przerw!
  • porządnie się wysypiaj – kolejnym ważnym aspektem dla zdrowego wzroku jest długi sen. Daj swoim oczom odpocząć i postaraj się tak rozplanować swój dzień, aby standardowe osiem godzin w łóżku było możliwe.

Ludzki wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów

Regularnie się badaj!

Aby Twój wzrok był zdrowy, a w razie problemów i chorób szybko można było podjąć odpowiednie kroki ku zdrowiu, pamiętaj aby się regularnie badać (https://zdrowie.dziennik.pl/oczy/artykuly/8216476,dieta-zdrowe-oczy-dobry-wzrok-witaminy-mineraly.html)! Wizyta u lekarza okulisty jest stosunkowo szybka i oczywiście bezbolesna. Warto badać wzrok przynajmniej raz w roku. Na taką wizytę można wybrać się zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Nie trzeba się do niej specjalnie przygotowywać.

Zainwestuj w dobrej jakości okulary korekcyjne!

Kiedy w Twoim życiu pojawi się jakikolwiek problem lub wada wzroku, nie warto oszczędzać, ale zainwestować w dobrej jakości okulary korekcyjne. Obecnie w wielu sklepach i salonach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy ogromny wybór fasonów okularów korekcyjnych. Nie musisz się obawiać, że będziesz skazany na pięć wzorów na krzyż. Delikatne i okrągłe, duże kocie oczy a może takie kwadratowe z szerokimi oprawkami? Wybór należy do Ciebie! Śmiało możesz też skorzystać z profesjonalnych doradców, którzy pomogą Ci dobrać odpowiednie okulary do Twojego kształtu twarzy.

A jakie konkretnie okulary wybrać?


Obecnie wiele prestiżowych marek oferuje różne rodzaje okularów korekcyjnych. Czy warto na taką znaną, dobrej jakości firmę postawić? Zdecydowanie tak! Światowej klasy marki okularów posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty oraz gwarantują najwyższą jakość i ochronę Twoich oczu. Dlatego dobrym pomysłem jest wybranie się do porządnego salonu optycznego i wybranie okularów znanej marki, takiej jak na przykład Tom Ford okulary.

Aby mieć zdrowy i silny wzrok, prewencja i zapobieganie będą najlepszą opcją. W tym celu powinniśmy szczególnie zadbać o naszą dietę oraz styl życia jaki prowadzimy. Jednak jeśli jest już za późno, a nasz wzrok uległ pogorszeniu, warto wybrać okulary korekcyjne najlepszej jakości. Nie będą one wady wzroku pogarszać, ale sprawią, że będziemy w stanie poprawnie widzieć. Co więcej, mogą się też okazać jedną z ulubionych części garderoby.