Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba osób wybierając oprawki okularowe, koncentruje się tylko na kwestiach wizualnych. Rekomendowane jest przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na odpowiednie dopasowanie, czy rodzaj szkieł. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem na rynku cieszą się okulary Armani męskie.

Dobór oprawek do kształtu twarzy

Specjaliści uważają twarz owalną za idealną (więcej). Jest to oczywiście spowodowane zachowanymi proporcjami. Zdecydowanie najlepszą opcją dla osób ze wspomnianym typem twarzy będą oprawki o wielkości zbliżonej do jej szerokości.

Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba osób wybierając oprawki okularowe, koncentruje się tylko na kwestiach wizualnych

Z kolei twarz okrągła ma praktycznie takie same wymiary w poziomie oraz pionie. Użytkownikom, którzy mają w planach optycznie ją wydłużyć, zalecane jest zaopatrzenie się w prostokątne oprawki. Twarz podłużna jest natomiast dłuższa niż szersza. Najlepszą opcją w tym przypadku będą oprawki kontrastowe posiadające kolorowe zauszniki. W ten sposób możliwe jest poszerzenie twarzy.

Materiał wykonania

Jest to kolejny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na rodzaj oprawek, a także ich ciężar. Nie można oczywiście zapomnieć o cenie. Klient powinien zastanowić się, co dokładnie będzie wiązało się bezpośrednio z trwałością okularów, w jakie planuje się zaopatrzyć. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo materiałów, z których produkowane są oprawki okularowe.

Największą popularnością cieszą się oczywiście oprawy metalowe

Największą popularnością cieszą się oczywiście oprawy metalowe. W najprostszym możliwym ujęciu zawierają one w sobie kombinację różnych metali. Należy wśród nich wymienić stal nierdzewną czy tytan. Godny uwagi jest fakt, że produkty ze stali nierdzewnej nie będą wywoływały żadnych uczuleń. Oznacza to tym samym, że jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają skłonności do alergii.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Z kolei oprawy tytanowe cechują się ogromną wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także mniejszą wagą. Klienci zaopatrują się również w oprawy wykonane z grilamidu czy ultemu. Wspomniany ultem jest materiałem o zdecydowanie większej odporności na złamania czy pękania. Ponadto wykazuje się podwyższoną elastycznością. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że oprawki z tego materiału rekomendowane są osobom aktywnych fizycznie. Można również dostrzec, że bardzo dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się oprawki z nakładką przeciwsłoneczną. Nie jest zalecane przed podjęciem decyzji sugerowanie się tylko ceną.