Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne jest przygotowanie auta do jazdy. Z tego też powodu ustawia się precyzyjnie lusterka czy też wysokość kolumny kierownicy, a także przygotowuje się pozycję fotela. Jak się jednak okazuje, równie ważne co ta czynność jest posiadanie dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych. Z jakiego powodu są one tak ważne i na co należy zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są ważne w aucie?

Zanim przejdzie się do tego, na co należy zwracać uwagę, gdy wybiera się okulary przeciwsłoneczne, trzeba się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu są one aż tak ważne w przypadku prowadzenia samochodu.

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne jest przygotowanie auta do jazdy

Jadąc autem, koniecznie trzeba zadbać o dobrą widoczność. W końcu to, co się widzi przed sobą, lecz również wokoło auta jest krytycznie ważne dla bezpieczeństwa podróży. Niestety często bywa tak, że silne słońce potrafi oślepić kierowcę, a to może być przyczyną wypadku. Jeśli jednak będzie się posiadało dobrze dobrane okulary, takie ryzyko może zostać znacznie zminimalizowane.

Okulary polaryzacyjne

Jaki jest zdecydowanie najlepszy rodzaj okularów przeciwsłonecznych do samochodu? Nie da się ukryć, że zdecydowanie najczęściej polecaną propozycją są okulary polaryzacyjne.

Okulary tego typu są w stanie znacznie zredukować ilość światła dostającego się do oka kierowcy podczas jazdy. Dzięki temu nawet podczas naprawdę słonecznego dnia kierowca może komfortowo i w pełni bezpiecznie prowadzić auto.

Jaki kolor szkieł wybrać?

Jak się okazuje, czarne okulary przeciwsłoneczne nie do końca są dobrym wyborem, jeśli chodzi o prowadzenie auta

Kolejną bardzo ważną sprawą w zakresie wybierania odpowiednich okularów do auta, jest kolor ich szkieł. Powszechnie używane modele to czarne, lecz czy taka wersja jest na pewno dobrym wyborem?

Jak się okazuje, czarne okulary przeciwsłoneczne nie do końca są dobrym wyborem, jeśli chodzi o prowadzenie auta. Co prawda niwelują one ilość dostającego się do oka światła, lecz jednocześnie przyciemniają one znacznie obraz, przez co mogą powodować powstawanie ryzyka wypadku. Dla kierowcy zdecydowanie najlepszą propozycją będzie model wyposażony w szkła pomarańczowe. Z jednej strony niwelują one ilość dostającego się do oczu światła, lecz jednocześnie zapewniają rozjaśnienie obrazu, więc kierowca cały czas wszystko doskonale widzi.

Dodatkowe udogodnienia?

Na sam koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, jakie dodatkowe funkcje i dodatki mogą być obecne w takich okularach. Nie da się ukryć, że jedną z ciekawszych rzeczy jest obecny filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem i może zapobiec powstawaniu uszkodzeń w gałce ocznej. Kolejną bardzo ciekawą sprawą jest antyrefleks, który znacznie polepsza kontrast obrazu.