Okulary korekcyjne na nosie to obecnie częsty widok wśród wielu osób. Zarówno Ci młodsi, jak i Ci starsi w okularach chcieliby wyglądać modnie. Wśród marek okularów, jest tylko jedna, którą niezmiennie określa się jako ikonę stylu pośród marek oprawek. Tą marką jest Ray-Ban.

Ray-Ban trochę historii

Choć znak towarowy Ray-Ban został oficjalnie zarejestrowany w 1937 roku, to rok wcześniej firma podjęła wyzwanie z którego wyszła zwycięsko. Stworzyła okulary dla lotników, którzy ze względu na rozwój lotnictwa latali szybciej i wyżej i potrzebowali ochrony oczu.

Lata przedwojenne to wprowadzane do sprzedaży coraz nowsze modele marki, aż do roku 1960, kiedy nastał prawdziwy boom na okulary przeciwsłoneczne. Już wtedy okulary Ray-Ban wyróżniały się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. W 1961 roku o marce zaczęto pisać jako o „Najwybitniejszej marce okularów przeciwsłonecznych na świecie”, a przyczyniła się do tego sama firma, która postanowiła rozpocząć współpracę z Hollywood. Jednym z pierwszych filmów, w których widzimy okulary słynnego producenta, jest „Śniadanie u Tiffaniego”.

Ray-Ban do dzisiaj pozostaje na nosach wielu ludzi z branży filmowej oraz muzycznej, dzięki czemu wyrobił sobie renomę marki kultowej, która wyznacza trendy i z której okularów korzystają najzamożniejsze gwiazdy na świecie. Jako punkt zwrotny całej marki uważa się rok 1999, kiedy Ray-Ban zakupiła włoska firma Luxottica Group, za kwotę 1,2 mld dolarów.

Ray-Ban jest marką z historią, która po dziś dzień jest wierna swojej tradycji, dzięki czemu okulary przez nią produkowane, są wyjątkowe w każdy możliwy sposób

Ray-Ban to nie tylko okulary przeciwsłoneczne

Okulary Ray Ban męskie stały się słynne głównie dzięki produktom, które chroniły od słońca, jednak Ray-Ban zajmuje się również produkcją okularów korekcyjnych. Okulary Ray-Ban męskie, są jednymi z najchętniej wybieranych okularów na rynku. Renoma marki, jest zasłużona, co potwierdza wiele opinii zadowolonych klientów z całego świata.

Ray-Ban produkuje oprawki o różnych kształtach i wielu designach. Konstrukcja okularów może być: prosta, owalna, okrągła oraz kocia. Wśród modeli przeciwsłonecznych te najpopularniejsze modele to: Aviator oraz Wayfarer.

Ray-Ban, czyli prestiż i styl

Amerykańska firma jest największym i najbardziej rozpoznawalnym producentem okularów na świecie. Produkty tej marki są pozycjonowane w segmencie premium, co przekłada się również na ich cenę. Pomimo że okulary Ray-Ban nie są najdroższe na rynku (niektóre marki modowe są znacznie droższe), to pośród marek typowo okularowych ich produkty, pozycjonowane są wysoko, jeśli chodzi o cenę.

Choć znak towarowy Ray-Ban został oficjalnie zarejestrowany w 1937 roku, to rok wcześniej firma podjęła wyzwanie z którego wyszła zwycięsko

Okulary Ray-Ban męskie, są jednymi z najczęściej wybieranych okularów korekcyjnych na świecie, co potwierdzają wyniki finansowe firmy, która z biegiem lat stała się liderem branży optycznej. Oprawki firmy charakteryzują się elegancją, prostotą, wytrzymałością oraz uniwersalnością, dzięki czemu kupując Ray-Bany, klient ma pewność, że jego okulary nigdy nie wyjdą z mody.

Kolejną rzeczą jaka wyróżnia okulary amerykańskiego giganta są stosowane od lat szkła, które zostały przez nich opracowane, a mianowicie G-15 oraz B-15. Wspomniane soczewki znacząco poprawiają kontrast widzenia oraz dodatkowo ochraniają oczy przed promieniowaniem UV.

Okulary Ray-Ban to:

  • prestiż i styl,
  • bardzo dobre wykonanie,
  • długowieczna konstrukcja,
  • wyjątkowe wzornictwo.

Ray-Ban jest marką z historią, która po dziś dzień jest wierna swojej tradycji, dzięki czemu okulary przez nią produkowane, są wyjątkowe w każdy możliwy sposób. Pomimo dość wysokiej kwoty, jaką należy za nie zapłacić, warto śledzić różne promocje, które pozwolą zakupić wymarzony model amerykańskiej marki w naprawdę atrakcyjnej cenie.