Coraz więcej osób musi się zmierzyć z mniejszą lub większą wadą wzroku – jest to przede wszystkim efekt używania w nadmiarze smartfonów oraz komputerów. Problem ten coraz częściej dotyczy także dzieci. Jak jednak wszyscy możemy się przekonać – okulary nie szpecą, a umiejętnie dobrane oprawki korekcyjne damskie ze strony iokulary.pl mogą nawet pozytywnie wpłynąć na wygląd. Jak dokonać wyboru?

Oprawki korekcyjne damskie dopasowane do kształtu twarzy

Aby dobrze się czuć i wyglądać w okularach, należy tak dopasować oprawki korekcyjne damskie, aby pasowały do naszego kształtu twarzy. Na szczęście są one dostępne w najróżniejszych wariantach i mogą bardzo się od siebie różnić – oprawki mogą mieć kształt zarówno bardziej kwadratowy, okrągły, owalny, a nawet nieco trójkątny. Warto więc przymierzyć nawet kilkanaście rodzajów, aby wybrać te najbardziej wpisujące się w nasze preferencje.

Coraz więcej osób musi się zmierzyć z mniejszą lub większą wadą wzroku - jest to przede wszystkim efekt używania w nadmiarze smartfonów oraz komputerów

Zawsze można również kierować się ogólnymi zasadami doboru oprawek korekcyjnych damskich. Na przykład dla owalnej twarzy najbardziej odpowiednie będą te kwadratowe i prostokątne. Dla twarzy kwadratowej lekko zaokrąglone, a dla okrągłej bardziej kanciaste i prostokątne. Dla twarzy trójkątnej najlepiej wybrać oprawki korekcyjne damskie zaokrąglone. Są to oczywiście tylko ogólne wytyczne, których nie musimy się sztywno trzymać.

Plastikowe lub metalowe

Oprawki korekcyjne damskie różnią się także rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, a także szerokością i wielkością oprawek. Oprawki plastikowe dostępne są także w bardzo różnorodnej kolorystyce. Jeśli nie boimy się eksperymentów, to możemy postawić na takie, które będą w wyrazistym kolorze, np:

  • różowym,
  • żółtym,
  • niebieskim,
  • zielonym.


Warto dopasować je także do koloru naszych oczów czy włosów – na pewno podkreślimy w ten sposób swój typ urody, ale równie ciekawie mogą wyglądać takie, które będą stanowiły intrygujący dla niej kontrast.

Oprawki korekcyjne damskie metalowe posiadają zazwyczaj bardziej delikatny i subtelny wygląd, ponieważ sama oprawka może być prawie niewidoczna. Obecnie modne są przede wszystkim duże i zaokrąglone złote oprawki, ale nie modą warto się kierować, ale własnym gustem i wygodą, ponieważ to my będziemy je codzienne nosić. Zaletą oprawek metalowych jest także to, że można łatwiej je wyregulować i naprawić.

Wybierając dla siebie oprawki korekcyjne damskie warto także kierować się jakością, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby długo i wydajnie nam służyły. Decydując się na ofertę dobrego producenta, możemy także prawie zawsze liczyć na pełny serwis, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.